Droga do Mistrzostwa

Uczniowie są dziećmi Bożymi, które często wydają się być „inne”, w przeciwieństwie do innych ludzi, ale są prawie gotowe, aby się zrealizować, gotowe pamiętać o swojej misji i przyjąć służbę Panu, który daje im nauczycieli, którzy idą obok nich „ramię w ramię”. ramię ”i pomóż im przejść do wyznaczonego celu bez względu na wszystko.

Pamiętaj o swoim przeznaczeniu

Uczniowie & nauczyciele

Duchowe uczniostwo to nie tylko świadome podążanie ścieżką duchowego rozwoju mistrza, ufanie mu, przyjmowanie i wypełnianie jego instrukcji i zaleceń, ale także świadoma praca nad własnym wnętrzem, nad upokorzeniem pychy, nad pokorą, nad tłumieniem lenistwa i własnej woli w procesie uczenia się.

Wielu z was słyszało hasło: „Kiedy uczeń jest gotowy, nauczyciel sam się pojawi”. Faktycznie, wychodząc z faktu, że wszystko jest wolą Bożą, uczeń będzie gotowy, gdy Bóg przygotuje duszę ucznia do przyjęcia nowej nauki, a wtedy Bóg da odpowiedniego nauczyciela i zjednoczy ich dusze do dalszego wspólnego wzrostu.

W życiu doczesnym nauczyciele są dawani każdej duszy od urodzenia. To wszyscy wokół niej - koledzy, rodzice, dzieci, przyjaciele, wrogowie, rywale, osoby postronne i tak dalej. Nasi nauczyciele są naszymi nauczycielami nie dlatego, że uczą prawidłowego zachowania i myślenia, czytania notatek, udzielają rad lub edukują, ale dlatego, że wykonują umyślne lub niezamierzone działania, wpływające pośrednio lub bezpośrednio na nas, które prowadzą nas do świadomości.

Kiedy dusza jest tak rozwinięta, że ​​jest gotowa świadomie mieć nauczyciela do dalszego duchowego wzrostu, wówczas uczniowi jest przekazywany z góry nauczyciel odpowiadający jego poziomowi świadomości, który nie jest pod „maską” znajomego lub bliskiego osoba, ale która wyraźnie staje się nauczycielem.

Aby osiągnąć najwyższy wynik w swoim duchowym wzroście, uczeń, który świadomie przyjął ścieżkę bycia uczniem, musi całkowicie zaufać swojemu nauczycielowi, przezwyciężyć samego siebie i ukorzyć się w duchu, w przeciwnym razie pozostanie przy tym, z czym przyszedł. Często proces uczenia się na początku wydaje się być całkowicie bezchmurny, a uczniowie odczuwają euforię związaną z ich przyszłą poprawą, ale w rzeczywistości wszystko może się okazać inne. Może być trudno zaakceptować nowe lub porzucić znane stare, przezwyciężyć siebie, swoją arogancję lub pogodzić się z „ekscentrycznością” mentora. Tak, tak, zdarza się, że uczniowie poddają się w obliczu trudności i zbaczają ze ścieżki, nie osiągając tego, do czego dążyli. Ale są też tacy, którzy wytrwale pokonują lęki, upór, pychę, czyli z siebie „światowe” - powstają.

Przestań widzieć wrogów we wszystkich wokół siebie i co minutę przygotuj się do obrony, otwórz się, ustąp, zaufaj, zaryzykuj - nie ryzykując otwarcia cennych drzwi, nigdy nie dowiesz się, co się za nimi kryje. Możesz siedzieć od wcielenia do wcielenia, chowając się w swojej skorupie i nie widząc światła słonecznego.

Suvosochor

Powiedziałem do Pana w sobie - „Tak”
Spalił wszystkie obawy na popiół.
Spaliłem wszystkie swoje wątpliwości,
Zrzuciłem światowe łańcuchy
I powiedziała do Pana sercem - „Tak”.
Projekt „Deikini - doradcy”

Zmieniamy świat dookoła

Uczniowie Ashraellen

Samozrealizowane Słudzy Pana, uczniowie Ashraellen, są w samym środku życia, zajmują się najzwyklejszymi rzeczami: organizują swoje życie osobiste, mają hobby, rozwijają swoje projekty, ale jednocześnie regularnie angażować się w praktyki duchowe, łącząc życie materialne z duchowym, prowadząc świadomy sposób życia i syntetyzując w sobie miłość do życia i szczyt zrozumienia. Tak powstaje nowa osoba - świadomy Sługa Pana, osoba, stopniowo, krok po kroku, dążąca do harmonijnego przyjęcia Siebie - do doskonałości, przemieniająca świat wokół własnej harmonii.

Trochę:

Argennem - Maxim Gavrilov

Projekt „Doskonałość ducha poprzez doskonałość ciała”
Nie sposób podać na przykład dziesięciu wskazówek dotyczących szczęśliwego życia. Ale nie powinieneś rezygnować z prób zmotywowania przynajmniej kogoś.

Maalach: Wasilij Kravtsov

Projekt "Psy Pana"
Prowadząc interesy, wypełniasz sens życia. Bariery i przeszkody powinny skłonić cię do myślenia, a proces myślowy, przy podejmowaniu decyzji i znajdowaniu właściwych rozwiązań, to wzrost wewnętrzny, czyli ewolucja.

Samael: Wiaczesław Podberezsky

Projekt „Dar losu”
Zagubieni zgromadzą się w jednym miejscu i pomyślą, jak uchronić się przed przybyszami. Będą się okłamywać, że przybyli, aby ich zniszczyć, to będzie błąd, bo ich nie potrzebują, ale zgubieni sami rozpoczną atak i tam znajdą swój koniec.

Suvosochor

Projekt „Deikini - doradcy”
Kilka lat temu zdałem sobie sprawę, że życie z Bogiem, który jest „gdzieś blisko”, wcale nie jest tym samym, co życie w Bogu.

Alderiel

Projekt "Fira"
Rozpoczynając każdy biznes, pomyśl o swoim wyborze, uświadom sobie lub lepiej, po prostu bądź świadomy każdego swojego kroku...

Suriel - Dmitry Evchuk

Projekt „Arka”
Wszystko wokół nas żyje i wszystko oddycha. Wszystko, co oddycha, żyje i wszystko, co żyje, myśli. Przed zniszczeniem żywych istot pomyśl o sobie, posłuchaj swojego oddechu i być może ta prosta czynność powstrzyma twoją rękę przed popełnieniem nieodwracalnego.

Cramon

Projekt „Keepers”
Życie jest święte, a ochrona życia jest świętym aktem. Drewniany miecz nie opuszcza naszej dłoni, aby móc odeprzeć żelazny.

Zenerite

Projekt "Call of the Light"
Aby wziąć każdą myśl i umieścić ją w próżni, otrzymujesz czystą łzę, która wypływa raz i dodaje siły poszukującemu.

Aina

Wszechstronnie utalentowany
Psy są nam dane przez Pana nie tylko po to, aby nam służyć, ale także po to, aby były przykładem bezinteresownej miłości i bezinteresownego oddania. Musimy nie tylko uczyć, ale także uczyć się...